Як оформити документи на прибудований балкон?

Узаконить балкон Киев

Причин для будівництва балкона можуть бути сотні, але всі вони сходяться до того, що потрібно більше місця для потреб господарів квартири.

У квартирах на першому поверсі найчастіше типовим проектом не передбачена організація балкона або лоджії. Отже, постає питання: як законно влаштувати балкон?

Спочатку необхідно внести ясність, що дозвільна процедура в різних містах України відрізняється. У «класичному» випадку вам необхідно брати дозвіл на виконання будівельних робіт та згоду балансоутримувача будинку (ЖЕК, ОСББ тощо). Нижче буде детально розписано типовий алгоритм дій.

Без наявності дозволу прибудова балкона вважатиметься незаконною. Якщо ви не хочете зіткнутися з такою неприємністю, як заборона на розпорядження своєю квартирою (вчинення угод купівлі-продажу, дарування, спадщини тощо), а також сплатити штраф за несанкціоноване будівництво або просто залишитися ні з чим після того, як влада вирішать прибрати вашу будову, радимо вам зареєструвати прибудову та виконати всі роботи легально

Що зробити, щоб прибудова балкона у Києві була законною?

разрешение на балкон киев

Розширення балкона на першому поверсі є реконструкцією, оскільки дані роботи будуть проводитись за допомогою зміни конструкцій, що несуть.Зареєструвати прибудову балкона слід у відповідність до вимог, описаних у законодавстві України, а саме вам необхідно:

 • погодити виконання робіт із місцевим органом самоврядування;
 • узгодити паспорт фасаду (не завжди);
 • отримати узгодження балансоутримувача будівлі;
 • отримати містобудівні умови (в органі Архітектури)»
 • замовити проектну документацію
 • отримати дозвіл на початок виконання будівельних робіт (ДІАМ/ДАБІ);
 • виконати будівельні роботи;
 • замовити технічний паспорт БТІ;
 • ввести об’єкт в експлуатацію;
 • зареєструвати право власності на реконструйовану квартиру із зміненою площею;

Звертаємо вашу увагу, що наведено вище класичний спосіб узаконювання або легалізації балкона. Однак на практиці існують і альтернативні способи оформлення права власності на реконструйовану нерухомість.

Детальніше дізнатися про ці методи та підібрати найкращий спосіб узаконити ваш балкон ви можете на безкоштовній консультації або за вказаними телефонами.

Як оформити прибудову балкону?

оформить документы на балкон в киеве

Для того щоб розпочати процес легалізації прибудови балкона вам знадобляться такі документи:

 • знадобляться такі документи:
 • паспорт та ІПН особи, яка є власником приміщення (для юр. осіб – установчі документи);
 • документ, що підтверджує ваші права на житло, для якого потрібна прибудова балкону;
 • Технічна документація на квартиру.

Процедура з легалізації (узаконювання) балкона є достатньо важкою і не однозначною. Завжди є підводні камені та нюанси, які неможливо описати у цій статті.Тому настійно рекомендуємо звернутися до нашої компанії за первинною безкоштовною консультацією.

Завжди краще зібрати всю інформацію перед початком узаконювання балкона.

Ми працюємо у Києві та Київській області, тому узаконити балкон ви також можете у містах: Бровари, Бориспіль, Буча, Вишеньки, Вишневе, Вишгород, Чабани, Чайки, Шевченка та інші.

Фахівці компанії ГлобалБуд Юкрейн – це досвідчені інженери та юристи, які зможуть виконати для вас усі необхідні роботи та зареєструвати право власності на балкон.

Дзвоніть!

+38(073) 499 54 40

+38(098) 908 77 76

+38(050) 697 78 54

Зв’язатися з нами

  На скільки стаття була корисною?

  Натисніть щоб оцінити!

  Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

  Оцінок поки немає. Оцініть першим.

  3 Comments

  1. Артем

   Вважаю що без балкону можна обійтись. Немає великої необхідності добудовувати якісь конструкції до будинку. Це псує архітектуру всього міста.
   Якщо так хочеться балкон, то купуйте одразу квартири в яких він є.

  2. Box2000

   Людина повинна мати право прибудувати балкон до своєї картири. Хай це буде вимагати додаткових погоджень, але опція така повинна бути. Тим більш часто балкон зробили вже давно, а по документах його ще немає. Чому не зроблять спрощену систему узаконення балконів?
   В інших містах Київської області все працює? Чому саме в Києві це така проблема?
   Питання, звісно, риторичні…

  3. Експерт Київ

   Як законно збільшити житлову площу. Дуже цікавий текст для тих, хто має балкон чи лоджію та хоче законно збільшити свою житлову площу. Автор статті, дає розумні та детальні поради, які можуть допомогти збільшити житлову площу за допомогою переобладнання частини квартири.
   Основна ідея статті полягає в тому, що на законній підставі можна переобладнати балкон чи лоджію в житлову площу. Автор розглядає різні можливості, що дає законодавство щодо переобладнання, а також наводить приклади, як виглядають переобладнані приміщення.
   Внутрішнє переобладнання це коли внутрішня частина балкона чи лоджії стає частиною житлової кімнати, і таким чином житлова площа збільшується. Автор наводить детальний опис технічних вимог та умов, які потрібно виконати для переобладнання балкону чи лоджії.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *