Реєстрація дачного будинку в Київі. Яка процедура?

регистрация дачного дома

Законодавство України дозволяє фізичній особі, яка стала членом садового/дачного кооперативу (товариства), зводити на її території об’єкти нерухомості та надалі оформлювати на них право власності. У цьому випадку нерухомість може бути як придбана, так і зведена самостійно.

Щоб оформити право власності на садовий будинок, слід пройти процедуру реєстрації прав власності у Державному реєстрі. Відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»

З цим процесом не слід затягувати, а розпочати його відразу після закінчення будівництва будинку та інших прилеглих до нього споруд на вашій землі. На даний момент процедура, яка допоможе оформити у власність дачний будинок, була спрощена і навіть є можливість зареєструвати дачний будинок як житлову нерухомість

Оформлення дачного будинку у Києві

оформить садовый дом

Як і будь-який інший процес, що включає реєстрацію нерухомості, оформлення дачного будинку регулюється Законом. Виданим Кабінетом Міністрів України №1127 від 25.12.15 року. Процедура є однаковою для всіх видів майна і включає такі дії, як:

 • заявник повинен зібрати необхідні документи, а також сплатити збір за реєстрацію приватного пані, розташованого на території садового кооперативу;
 • готові документи разом із квитанцією далі слід передати нотаріусу чи держ. реєстратору через ЦНАП.Надіслати все слід у паперовому та по можливості в електронному вигляді (скан-копії, запис на флеш-диску);
 • далі уповноважена особа (нотаріус або державний реєстратор) приймає ваші документи та складає заявку. Далі вже з підписом замовника реєструє її у безі даних. Якщо вам потрібно оформити у власність дачний будинок, також всі інші прилеглі до нього будівлі, слід подати заявку на кожен об’єкт;
 • якщо відсутні сканкопії документів, їх робить реєстратор. Далі перевіряє введену інформацію та приймає рішення, яке говорить про те, що реєстрація дачного будинку може бути схвалена чи ні. У другому випадку заявнику видає документ, що свідчить про відмову в такій процедурі;
 • у разі, якщо надано позитивну відповідь на вашу заявку, реєстратор створює новий розділ у реєстрі та створює нове досьє в друкованому та електронному вигляді. Після введення всіх даних, наданих замовником, формується витяг з реєстру, знайти який можна на сайті Міністерства юстиції;
 • заявник може роздрукувати таку виписку та завірити копію у нотаріуса або запросити у реєстратора бланк із підписом та мокрою печаткою.

Перелік документів, які потрібні, щоб оформити у власність дачний будинок у Києві

Ваше право власності на заміський будинок може бути оформлене після подання реєстратору або нотаріусу таких документів, як:

 • документ, що підтверджує здачу будинку в експлуатацію (декларація чи сертифікат, залежно від дати побудови).Якщо така декларація зареєстрована в Єдиному реєстрі, то її наявність не є обов’язковою, але при цьому слід зазначити свій унікальний реєстраційний номер;
 • Технічний паспорт на нерухомість. Оформити його можна в БТІ та в будь-якій іншій організації, яка має на це повноваження;
 • витяг з регістру адрес або документ, що підтверджує ваше право власності на земельну ділянку;
 • угоду чи спільну діяльність у тому випадку, коли будівництво заміського будинку велося за підтримки кооперативу;
 • довідка, що підтверджує ваше членство у тому садовому кооперативі, в якому розташована ваша нерухомість. Видається вона головою цього товариства.

Реєстрація дачного будинку, збудованого до 05.08.1992 року: у чому особливість такого процесу?

документы на дачный дом

Якщо говорити про житлове будівництво, яке завершилося до середини 1992 року, слід зазначити, що такий будинок може бути зареєстрований за спрощеною програмою. Оформлення дачного будинку Київ у цій ситуації вимагатиме наявність скороченого пакету документів, до якого має входити таке:

Якщо для будівлі ведеться облік домогосподарств, то до 2 вищевказаних документів слід додати:

 • рішення місцевого уповноваженого органу про виділення майна та документ, що дозволяє його експлуатацію;
 • витяг з «господарської» книги селища, міста чи архіву;
 • довідка з дачного кооперативу, яка говорить про те, що замовник є його членом і не має перед ним жодних боргів з оплати послуг та різних зборів. А також у такому документі має бути зазначена дата будівництва будинку.

Як оформити будинок на садовій ділянці у Києві?

Часто за відсутності основного пакету документів (наприклад, не оформлена земельна ділянка) для реєстрації права власності на будинок на садовій ділянці, допомагає наявність довідки з садового або дачного кооперативу, про те, що ви є членом кооперативу та сплатили членські внески. Тому відчутною перевагою є чинне правління кооперативом. У такому разі, можна буде отримати підтвердження про те, що ви дійсно маєте відношення до цього об’єкта нерухомості, і реєстрація будинку на ділянці пройде швидше

Як прописатися в дачному будинку?

Після оформлення права власності на дачний будиночок ви отримуєте можливість за бажання зареєструвати в ньому місце проживання (“прописатися”). І тому необхідно оформити житловий будинок на дачному ділянці, тобто змінити цільове призначення садового будинку.

Для реєстрації місця проживання вам потрібно буде надати до ЦНАПу або паспортного столу оригінали наступні документи:

 • Паспорт та ІПН фізичної особи, яка збирається реєструвати місце проживання;
 • Технічний паспорт БТІ на садовий будинок;
 • Довідка з державного реєстру (Довідка з Державного Реєстру Речових Прав на Нерухомі Майно) або інший документ, що встановлює право.

Звертаємо вашу увагу, що у цій статті ми описали лише класичні способи реєстрації садового будинку. Існують і альтернативні засоби оформлення права власності. Тому рекомендуємо отримати додаткову безкоштовну консультацію по телефону, вказаному на сайті.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, як приватизація дачного будинку в Києві чи Київській області, то найкращим рішенням буде звернення за допомогою до фахівців своєї справи компанії ГлобалБуд Юкрейн. Тут вам допоможуть швидко оформити всі необхідні довідки та документи.

Телефонуйте!

+38(073) 499 54 40

+38(098) 908 77 76

+38(050) 697 78 54

Зв’язатися з нами

  Часті питання - Реєстрація садового (дачного) будинку Київ

 • Які документи необхідно надати для реєстрації будинку на садовій ділянці?

  Для реєстрації будинку на садовій ділянці вам знадобляться оригінали паспорта та ІПН фізичної особи, технічний паспорт БТІ на садовий будинок та довідка з державного реєстру або інший документ, що встановлює право.

  На скільки стаття була корисною?

  Натисніть щоб оцінити!

  Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

  Оцінок поки немає. Оцініть першим.

 • Що робити, якщо я не маю основного пакета документів для реєстрації права власності на будинок на садовій ділянці у Києві?

  У разі відсутності основного пакета документів для реєстрації права власності на будинок на садовій ділянці, ви можете звернутися до нашої компанії. Ми допоможемо вам зібрати всі необхідні документи та зареєструвати право власності.

  На скільки стаття була корисною?

  Натисніть щоб оцінити!

  Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

  Оцінок поки немає. Оцініть першим.

 • Як змінити цільове призначення садового будинку, щоб зареєструвати місце проживання?

  Щоб змінити цільове призначення садового будинку та зареєструвати місце проживання, необхідно змінити цільове призначення будинку. В результаті в інформації в реєстрі з’явиться позначка: “об’єкт житлової нерухомості: Так”.

  На скільки стаття була корисною?

  Натисніть щоб оцінити!

  Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

  Оцінок поки немає. Оцініть першим.

 • Де можна отримати безплатну консультацію щодо оформлення права власності на садовий будинок?

  Ви можете отримати безплатну консультацію щодо оформлення права власності на садовий будинок, звернувшись до нашої компанії за телефоном, вказаним на сайті.

  На скільки стаття була корисною?

  Натисніть щоб оцінити!

  Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

  Оцінок поки немає. Оцініть першим.

 • Які компанії можуть допомогти в оформленні приватизації дачного будинку у Києві чи Київській області?

  В оформленні приватизації дачного будинку у Києві або Київській Області можуть допомогти фахівці компанії ГлобалБуд Юкрейн, які допоможуть швидко оформити усі необхідні довідки та документи.

  На скільки стаття була корисною?

  Натисніть щоб оцінити!

  Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

  Оцінок поки немає. Оцініть першим.

 • На скільки стаття була корисною?

  Натисніть щоб оцінити!

  Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

  Оцінок поки немає. Оцініть першим.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *