Легалізація гаражу – з чого почати?

приватизувати гараж

Самовільне розміщення гаража є одним із найпопулярніших видів незаконного будівництва в нашій країні. За статистикою, близько 30% гаражного фонду України є або повністю незаконними спорудами, або побудованими з порушеннями чинного законодавства.

Це свідчить і про те, що органи місцевого самоврядування можуть ухвалити рішення про знесення незаконної будови без виплати компенсації її власнику. Щоб уникнути цієї вкрай неприємної ситуації, фахівці компанії ГлобалБуд Юкрейн радять своєчасно узаконити гараж у Києві та київській області. Процедура легалізації може видозмінюватися залежно від розташування та типу будови.

Як приватизувати гараж у Києві?

Приватизувати гараж чи ні, питання суттєве для багатьох українців — членів гаражних кооперативів та власників автомобілів. Сама процедура приватизації гаража, не є обов’язковою, але щоб повною мірою ви могли розпоряджатися своїм гаражем ми рекомендуємо все ж таки його приватизувати. Жоден нотаріус не зможе підтвердити угоду дарування, купівлі-продажу тощо, якщо на ваш гараж не буде оформлено право власності.

Приватизація приватного гаражу

Якщо гараж, який ви хочете узаконити знаходиться не в кооперативі, а спорудою, що окремо стоїть, то для таких випадків у статті 121 Земельного кодексу України передбачається право на безкоштовну приватизацію 100 кв.м.

Звичайно ж для цього, сам гараж має бути побудований за всіма правилами та нормами. Приватизувати приватний гараж необхідно як гараж в кооперативі, так як такий самовільно зведений, неузаконений гараж у будь-який час можуть знести.

Для того щоб отримати право власності індивідуального гаража необхідні такі документи:

1. Дозвіл виконавчого комітету на будівництво гаража

2. Техпаспорт на гараж

3. Рішення про відведення земельної ділянки під гараж

Приватизація у гаражному кооперативі

Приватизація гаражу в основному залежить від того, щоб сам ГК був відповідно оформлений, а це вже залежить від порядності та відповідальності голови кооперативу. Якщо все-таки було виявлено якісь порушення, ви маєте право провести збори всіх учасників гаражного кооперативу, де можете порушити питання щодо приведення всіх документів до ладу.

Які необхідні документи для приватизації гаража у кооперативі:

узаконити гараж

1. Підтвердження головою гаражного кооперативу про членство у кооперативі, а також сплата всіх пайових (членських) внесків
2. Техпаспорт гаражу
3. Копія акту приймання-передачі земельної ділянки кооперативу
4. Паспорт та копію
5. ІПН та копію

Якщо земельну ділянку в гаражному кооперативі не оформлено (немає договору оренди чи користування землею), то є альтернативні способи узаконення гаража.

Залежно від року будівництва об’єкта в гаражному кооперативі існують різні шляхи узаконення гаражу (гаражного боксу). Якщо гараж було збудовано до 1992 року, то оформлення документів дуже спрощується, оскільки гаражний бокс не потрібно вводити в експлуатацію.

Якщо гараж збудовано до 2015 року, то є спрощений спосіб введення в експлуатацію. При якому ви не сплачуватимете штраф за самовільне будівництво.

Процедура приватизації гаража, складний процес і може містити в собі чимало підводних каменів. Тому ми пропонуємо звернутися до нас. Ми швидко узаконимо для вас гараж у гаражному кооперативі.

Як правильно оформити гараж у Києві?

Перше питання, яке вимагатиме вирішення – господар гаражу буде власником землі, на якій розташована будівля, або лише її використовуватиме (орендуватиме).

Відразу слід додати, що металеві гаражі («ракушка») є некапітальними будовами. Це означає, що їх місцезнаходження можна буде легко змінити без пошкодження конструкції та порушення функціональності, якщо цього вимагатиме ситуація. З такими об’єктами справитись найлегше, оскільки щоб узаконити гараж такого типу, громадянину потрібно лише оформити право на землю, на якій він розташовуватиметься, або ж взяти її в оренду.

Інша ситуація буде під час реєстрації капітального гаража. В цьому випадку доведеться не лише отримати право володіння або взяти в користування земельну ділянку, а й отримати право власності на сам гараж у встановленому законом порядку.

Порядок проходження цієї процедури регулюється положеннями ДКУ та спеціальним законом України, а також іншими нормами та актами.

Щоб узаконити гараж, потрібно буде врахувати його розташування, яке може бути наступним:

  • двір багатоквартирного будинку;
  • територія приватної земельної ділянки;
  • гаражний кооператив.

Як узаконити гараж у дворі багатоквартирного будинку?

оформити гараж

У разі такого розташування гаража пройти реєстрацію буде непросто. Це зумовлено тим, що двір є власністю всіх мешканців будинку на загальній основі та не підлягають приватизації. Потрібно отримати землю під гараж, що знаходиться на відстані від будинку площею 0,01 га. Для цього потрібно буде одержати позитивне рішення міської ради. Потрібно погодити це рішення з усіма сусідами, ЖЕКом або ОСББ.

Потім потрібно буде зробити таке:

  • узгодити умови щодо просторового планування;
  • розпочати підготовку проектної документації;
  • подати повідомлення про початок будівельних робіт;
  • коли роботи буде закінчено, технічний паспорт з урахуванням результатів технічної інвентаризації об’єкта;
  • направити декларацію про введення в експлуатацію до ДАБІ (ДІАМ);
  • внести дані про гараж до держреєстру, зареєструвавши право власності на нього.

Узаконити гараж у дворі приватного будинку

Згідно зі статтею 376 ЦКУ, гараж, розташований на території приватного домоволодіння без оформлення всієї необхідної документації, є незаконно збудованим об’єктом. У цьому випадку обов’язково потрібно зареєструвати гараж, оскільки в іншому випадку його «власник» схильний до ризику адміністративного покарання і позбавлений всіх прав на дану нерухомість.

Варто зазначити, що на установку металевої гаражної конструкції обмежень у такому разі не буде, оскільки це некапітальна будова. Ця стаття стосується лише капітальних гаражів, які підлягають обов’язковій реєстрації.

Процедура в даному випадку мало чим відрізнятиметься від тієї, що була описана вище. До початку виконання робіт потрібно отримати дозвіл на будівництво, тому що без нього буде можливе таке:

  • гараж не підлягатиме реєстрації;
  • відмова від землі, на якій розташовуватиметься ця споруда, буде неможлива;
  • інспекція ДАБІ може накласти на власника штраф.

ЕЯкщо вже сталося так, що через якісь причини вчасно пройти таку процедуру не вдалося, то узаконити гараж потрібно буде якнайшвидше. У цьому випадку громадянину потрібно виконати такі дії:

  • інженер, який має кваліфікаційний сертифікат, повинен буде провести технічну інвентаризацію гаража;
  • виготовити техпаспорт гаража з відміткою про проходження технічного обстеження;
  • направити декларацію, що свідчить про готовність об’єкта, до ДАБі;
  • внести відповідні записи про реєстрацію до держреєстру.

Оформлення гаража в кооперативі без документів

Пройти цю процедуру буде необхідно, щоб у разі закриття кооперативу та знесення гаража не залишитись без грошової компенсації. Крім того, без законного оформлення такий гараж неможливо буде продати або здати в оренду.

Реєстрація такого об’єкта має пройти в установленому законом порядку. Необхідною умовою є наявність офіційно виділеної кооперативу землі термін оренди, якої ще не минув. Порядок дій з узаконювання гаража в гаражному кооперативі схожий на раніше описані випадки.

У будь-якому випадку, щоб уникнути непередбачених ситуацій та обійти всі перепони за таких процедур, слід звернутися до компанії ГлобалБуд Юкрейн, фахівці якої допоможуть у вирішенні питань будь-якої складності.

Отримати більш детальну інформацію можна отримати за телефонами, вказаними нижче. Телефонуйте!

+38(073) 499 54 40

+38(098) 908 77 76

+38(050) 697 78 54

Зв’язатись з нами

    На скільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    3 Comments

    1. Ігор

      Доброго дня хочу узаконити гараж в Києві Солом’нський район.
      Гораж в гаражному кооперативі, але голова правління каже що ніяких документів в нього нема.
      Які документи треба в нього треба взяти? Довідку про членство?

      1. admin_gbu

        Доброго дня, Ігоре.
        Треба з’ясувати в голови че є в вас документина аренду землі і чи оформлений кооператив і зареєстрований в реєстрі. Також треба отримати довідку певного зразка.
        Для детальної консультації подзвоніть нам за вказаними нижче телефонами.

    2. Експерт_Київ

      Стаття є дуже актуальною для власників таких споруд. Часто вони не знають, як правильно оформити всі необхідні документи, що потрібні для того, щоб їх гараж став легальним.
      Перш за все, варто звернути увагу на те, що згідно з чинним законодавством України, гаражі не вважаються житловими приміщеннями та не можуть бути використані для проживання. Вони призначені для зберігання автомобілів та іншої техніки, і тільки для цього.
      Як узаконити гараж?
      Перш за все, необхідно звернутися до місцевої адміністрації з проханням видати дозвіл на будівництво. Якщо дозвіл вже є, то можна переходити до наступного етапу – реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

      Для цього потрібно звернутися до відповідного відділу Державної реєстраційної служби з усіма необхідними документами, зокрема:
      – технічний паспорт на гараж;
      – документи на земельну ділянку, на якій знаходиться гараж;
      – дозвіл на будівництво;
      -акт про приймання-передачу споруди в експлуатацію.
      Після реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, необхідно звернутися до місцевої адміністрації з проханням видати дозвіл на експлуатацію гаража. Це дозволить вам користуватися спорудою, як законним власником.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *