Як швидко і з мінімальними тратами узаконити будинок в Києві чи Київській області?
ТОВ “ГлобалБуд Юкрейн” пропонує оперативно узаконити будинок, а також побутові та господарські споруди, зведені до 05.08.1992. Досвідчені юристи зроблять все необхідне для законного оформлення прав власності на самобуд, інженерний відділ підготує технічну документацію. Працюємо у рамках офіційного договору на послуги.
Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності” зобов’язує вводити в експлуатацію житлові та господарські об’єкти. Проте постанову щодо узаконення самовільного будівництва ухвалили лише 1992 року, до цього подібних приписів не існувало. Саме тому всі об’єкти, будівництво яких завершено до 5 серпня 1992 року, звільняються від формального введення в установленому загальному порядку.
Більше того, узаконити будинок у Києві можна без сплати будь-яких штрафів, достатньо підтвердити дату побудови. Для цього знадобиться виготовити новий техпаспорт.
Однак на практиці зареєструвати право власності дуже проблематично. Користуючись незнанням законів, чиновники на місцях вимагають необов’язкових довідок, наприклад сертифікат відповідності від ДАБК, загрожують незаконними штрафами.
Щоб процедура пройшла оперативно та з мінімальними витратами – звертайтесь до професіоналів! Співробітники компанії «ГлобалБуд Юкрейн» мають позитивну практику щодо введення в експлуатацію самобуду будь-якої складності, а також щодо оформлення у спрощеному порядку будівельних об’єктів до 1992 року.
Як довести дату побудови будинку?
Дата завершення будівельних робіт фіксується у технічному паспорті БТІ, який виготовляють інженери нашої компанії – ГлобалБуд Юкрейн.Тобто доказом року будівництва будинку, для подальшого його узаконення, буде Техпаспорт. Тому дуже важливо замовляти повний комплекс робіт з легалізації нерухомості в одній компанії, щоб уникнути переробки документів.
Для проведення обстеження знадобиться безперешкодний доступ інженера до будинку та наявність документів:
- Заява від клієнта про замовлення техінвентаризації.
- Копія документа, що засвідчує особу власника нерухомості.
- Оригінал правовстановлюючого документа на земельну ділянку, на якій знаходиться об’єкт.
- Старий техпаспорт чи будь-яка інша проектна документація – якщо є.
- Документальне підтвердження прав власності до будинку, який потрібно узаконити.
На підставі проведеної інвентаризації виготовляється новий техпаспорт, який і буде основою отримання Свідоцтва про право власності.
Порядок узаконювання будинку у Києві
До самовільних споруд відносяться:
- Індивідуальні житлові котеджі, дачі, садові та господарські будівлі, у тому числі гаражі.
- Громадські будівлі І та ІІ категорії складності.
- Сільськогосподарські будівлі та споруди.
Інших класифікацій самобуду — за місцезнаходженням чи площею — законодавством не передбачено. Узаконити самобуд необхідно щодо операцій з нерухомістю: продаж, дарування, заставу, передача у спадок, обмін.
Оформлення прав власності на нерухомість, збудовану до 1992 року, здійснюється у Департаменті державної реєстрації. Достатньо надати технічний паспорт, у якому зазначено дату побудови.Документи від ДАБК про введення об’єкта в експлуатацію не потрібні. В окремих випадках реєстратор може вимагати додаткових документів. При цьому кожне звернення до Департаменту займає багато часу. Ми знаємо, які документи знадобляться для кожної конкретної споруди, підготуємо все необхідне для набуття права власності завчасно.
Вартість узаконювання будинку
На безкоштовних первинних консультаціях нам часто запитують: Скільки коштує узаконити будинок? Яка ціна легалізації? Вартість послуг встановлюється після проведення попереднього вивчення об’єкта, існуючих та відсутніх документів. Ціна фіксується у договорі, є незмінною у межах обумовленого обсягу работ.
Що отримує клієнт від співпраці з нашою компанією
- Оперативність. Злагоджені дії нашої команди забезпечують мінімальні терміни виготовлення проектної документації та отримання довідок у державних органах.
- Комфортний робочий процес. Проводимо лише необхідні заходи, мінімізуємо участь клієнта. Завдяки налагодженим контактам отримуємо потрібні довідки без черг та зволікань.
- Економія. Виконуємо самостійно весь комплекс робіт – від розробки техпаспорту – до реєстрації правовстановлюючих документів. Завдяки цьому не потрібно додатково оплачувати послуги посередників.
- Складні об’єкти. Знаходимо легальні способи, щоб узаконити будинок, який вважається проблемним: побудований на ділянці, що не підходить, або не має жодної будівельної документації.
- Офіційна співпраця. Послуг надаються у межах укладеного договору обслуговування. За фактом виконання своїх зобов’язань видаємо відповідний акт.
- Індивідуальний підхід. Кожне звернення розглядається персонально. Знаходимо найкращі рішення для конкретної ситуації!
Узаконимо будинок у будь-якому районі Києва та Київської області. Для нас немає складних завдань! У разі потреби представляємо інтереси клієнта в суді. Працюємо з житловою та комерційною нерухомістю. Телефонуйте!
ЩЕ ІНФОРМАЦІЯ НА ТЕМУ:
Узаконити будинок у Києві – з чого почати?
У нашій країні будівництво будь-яких об’єктів має відбуватися лише відповідно до чинного законодавства. Ці процеси регулюються відповідним Законом України та статтями ЦКУ. Побудови, які не оформлені відповідним чином, вважаються незаконними будівлями, або просто самобудом.Найчастіше такими об’єктами є житлові будинки. Тут важливо зазначити, що проживання у таких будинках також є незаконним і може завдати мешканцям безліч неприємностей. У такому разі фахівці рекомендують негайно узаконити самовільно побудований будинок, щоб уникнути цих наслідків.
Самобуд та легалізація будинку у Київі
Стаття 376 ЦКУ чітко свідчить, що така незаконна будова. Таким об’єктом є будівля або споруда, що знаходиться в процесі будівництва або яка вже збудована з такими умовами:
- об’єкт розташований на земельній ділянці з невірним призначенням, яка була зазначена навмисне;
- будівля будувалась без затвердженої проектної документації, а також без отримання дозволів на початок робіт;
- споруда зводилася з порушеннями будівельних норм, і навіть з відхиленнями від проекту.
Варто додати, що незаконно збудований об’єкт неможливо буде використовувати за його призначенням. Тому узаконити будинок у Києві слід негайно, а вже після з’явиться можливість зробити таке:
- оформити та підключити інженерні комунікації;
- законно оформити право власності на будівництво;
- вчиняти угоди з житлом: продати, здати в оренду, залишити у спадок тощо;
- виключити проблему із накладенням штрафних санкцій.
У разі виявлення факту незаконного будівництва, який встановив під час перевірки інспектор ДАСІ, власник такого об’єкта буде оштрафований.Якщо раніше в нашій країні сума такого штрафу була незначною, то на даний момент розмір цих «грошових покарань» становить чималі гроші:
- за початок робіт без попередження про початок будівництва на власника може бути накладено штраф у розмірі 10 прожиткових мінімумів;
- у розмірі 36 прожиткових мінімумів для випадків зі зведенням конструкцій, що належать до класу СС1
- у випадку, наведеному вище, але лише з конструкціями класу СС2 –370 мінімумів;
- якщо ж такі порушення виявлено для будівель із класом наслідків СС3, сума буде дуже суттєвою – 900 прожиткових мінімумів;
- якщо роботи виконувались без необхідного технагляду, то штраф становитиме від 40 до 50 мінімумів.
Якщо ж власник будинку не має документів на землю, на якій він збудований, то узаконити будинок у цьому випадку буде особливо актуальним. Але навіть у цьому випадку, за грамотного підходу до такого питання, у громадянина з’являється можливість мінімізувати штрафи або зовсім їх уникнути..
Способи узаконити самовільно збудований будинок
Цей процес є практично ідентичним діям забудовника, який розпочав нове будівництво. Якщо ж об’єкт завершено повністю, потрібно провести його техогляд та оформити відповідний техпаспорт. Для виконання цих важливих заходів потрібні кваліфіковані та сертифіковані фахівці, які мають офіційний допуск до таких робіт.
Ще недавно громадяни, які бажають узаконити будинок у Києві, мали лише два варіанти подальших дій. Це питання можна було спробувати вирішити через суд чи подати декларацію щодо початку будівельних робіт у ДАСІ. Але з 20.04.2018 року до відповідного Закону України було внесено поправки, завдяки яким програму з амністії таких незаконних об’єктів було практично продовжено.
Важливо відзначити, що ці поправки торкнулися лише об’єктів, що належать до класу СС1, під час зведення яких до ГАСІ не було подано відповідне повідомлення. Крім цього, ділянка, на якій розташована споруда, має бути призначена для її будівництва. Ці поправки включають:
- дачні або житлові будинки площею до 300 м2, збудовані до 04.09.2015 року;
- сільгосп об’єкти, будівництво яких було завершено до 03.12.2011 року.
Для узаконення таких об’єктів потрібно зробити таке:
- сертифікований співробітник має виконати техогляд об’єкта;
- виготовити техпаспорт;
- надати документи до ДАБК. Рішення цього органу буде оголошено в строк до 10 робочих днів (послуга є безкоштовною при обліку, що об’єкт побудований з урахуванням державних норм та стандартів);
- згідно з Постановою Кабміну № 1127 пройти процедуру держреєстрації свого права на власність;
Додамо, що в ДІАМ (ДАБІ), окрім заявки, потрібно надіслати таку документацію:
- звіт про проведений техогляд будівлі, що підтверджує його безпеку під час експлуатації;
- засвідчена у нотаріуса копія документа про володіння землею, де було зведено даний об’єкт;
- копію техпаспорту.
Пройти цю процедуру поодинці буде дуже складно. З цього випливає, що в такій справі важливо покладатися на фахівців, які мають великий досвід в операціях з нерухомістю. Тому, щоб узаконити будинок у Києві, ми рекомендуємо звернутися до компанії ГлобалБуд Юкрейн, де працюють саме такі співробітники.
Телефонуйте!
Це не правильно коли будинок доводиться узаконювати. Треба одразу будувати законно. Раніше на було таких вимог до узаконення. Відповідно всі старі будинки треба одним махом вважати законними тай по тому!
Якщо я в 80-х роках побудував будиночок на дачній ділянці, нащо мені тепер його узаконювати?