Зареєструвати власність на підвал – с чого почати?

Отримати право власності на підвал, оформити його відповідно до чинного законодавства України – не таке вже просте та швидке, але здійсненне завдання. Гостро питання приватизації підвалу стоїть для громадян, які мешкають на перших поверхах багатоповерхових будинків.

Ця процедура часто затребувана не лише у столиці, а й в інших містах та областях України. Це зумовлено тим, що, як правило, приєднання підвалу проводять для розширення площі квартири під час переведення нерухомості з житлового фонду до нежитлової. Відповідно до чинного законодавства, всі мешканці багатоквартирних будинків мають свою частину у квадратурі підвальних та інших технічних приміщень.

Існує думка, що підвали не підлягають приватизації і не передаються у власність на безоплатній основі. Однак це не так, приватизація таких приміщень цілком можлива та абсолютно законна, але, як завжди, є свої нюанси. Частину їх ми опишемо в цій статті, решту ви зможете дізнатися на безкоштовній первинній консультації.

Завдання: оформити право власності на підвал у Києві

Для того, щоб правильно оформити підвал, слід знати законодавчі та нормативні акти, згідно з якими відбувається дана процедура. Отже, це:

  • стаття 382 ЦКУ, яка гарантує та регламентує право власників на загальну власність, включаючи загальні та допоміжні зони. Саме у цій статті зазначено, що при продажу такого майна буде потрібна згода всіх власників спільної власності, куди це майно безпосередньо і входить;
  • постанову КСУ від 02.03.2004 року, яка встановлює право безоплатної передачі допоміжних об’єктів у спільне володіння.Під час проведення такої процедури відсутня необхідність підтвердження права власності, адже достатньо буде лише загальної згоди мешканців на це;
  • Закон України про приватизацію ДЖК, що говорить про належність допоміжних об’єктів орендарям;
  • і, нарешті, Закон про ОСББ, у якому чітко написано, що підвал є допоміжним приміщенням та належить усім мешканцям будинку.
Регистрация подвала Киев

Оформляємо документи на підвал у Києві правильно

Відразу слід зазначити, що тут існує лише один спосіб. Йдеться про реконструкцію квартири, розташованої на першому поверсі. При цьому необхідно пам’ятати про такі умови:

  • внаслідок проведення такої процедури не повинен бути перекритий нормальний доступ до інженерних мереж, адже інакше обслуговування будинку стане неможливим;
  • неприпустиме порушення несучих конструкцій будівлі без розробки проекту посилення;
  • із квартири до підвалу повинен вести прямий вхід;
  • Згода балансоутримувача будинку (не завжди уточнюйте на нашій консультації).

Реєстрація підвалу в Києві на перший погляд видається не таким складним заходом. Але це не так, адже для успішного проходження всіх стадій даної процедури потрібне бездоганне знання законів та наявність досвіду. Цю непросту справу варто довірити фахівцям компанії ГлобалБуд Юкрейн, які без жодного сумніву впораються з цим завданням.

Дзвоніть!

+38(073) 499 54 40

+38(098) 908 77 76

+38(050) 697 78 54

Зв’язатися з нами

    На скільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *