Як поділити квартиру на студії? Поділити будинок на окремі?

разделить квартиру на две

Іноді у власника нерухомості може виникнути бажання або необхідність розділити квартиру на студії або розділити на нежитлове приміщення, що належить йому.

Часто буває таке, що 3-х кімнатна квартира, розділена на дві (а то й три) студії, коштує дорожче і вигідніше здається в оренду.

Розділити можна як дворівневу, так і звичайну квартиру або нежитлове приміщення на 2 окремі частини, а при необхідності навіть перевести з житлового в нежитловий фонд або навпаки.

Поділ квартири на дві та більше окремі

Коли ви ділите вашу площу, потрібно, щоб отримана нерухомість була автономною та «повноцінною». Тобто. у кожній квартирі повинен бути свій санвузол, кухня, житлова кімната та й окремий вхід. Часто проблему з окремим входом вирішують з допомогою організації тамбура. Для того, щоб нові кухні та санвузли функціонували, крім додаткової гідроізоляції підлоги, знадобиться і організація вентиляції приміщень. Щоб виводити вологу та пар/дим за межі квартири.

разделить помещение в киеве

По ідеї вентиляція повинна приєднатися до існуючого каналу, але оскільки чітких правил з цього питання немає, цілком можливо вивести її на вулицю.

При організації нових нежілих приміщень ви повинні дотримуватись вимог ДБН, а саме не розміщувати нежилих приміщення над житловими. Наприклад, ви не можете зробити туалет, кухню, коридор і т.д. над спальнею ваших сусідів.

При розподілі будь-яких об’єктів нерухомості можуть виникати інженерні та юридичні складнощі. Тому ми рекомендуємо звернутися до нашої компанії.Наші фахівці мають достатньо досвіду, щоб процес поділу нерухомості пройшов максимально гладко.

Також можливе поєднання квартир – студій. Таке трапляється якщо власник придбав кілька однокімнатних квартир на одному поверсі і вирішив об’єднати їх в одну.

Існують 2 види з’єднання квартир – це горизонтальний (квартира, яка знаходиться на вашому майданчику) і вертикальний (квартира, яка знаходиться над вами).

Деякі власники нової комфортної квартири намагаються обійти процедуру переоформлення, тому що вважають, що це не є необхідністю, адже у них на руках є право власності, чому вони не можуть просто зробити у своїх квартирах все, що захочуть.

Чим загрожує розділ квартири в Києві без дозволу?

раздел квартиры на отдельные для продажи
  • розділ квартири на окремі для продажу
  • Може спричинити штрафи з ДІАМ / ДАБІ (ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ).
  • Велика оплата комунальних послуг.
  • Підвищене оподаткування.
  • Можливе непорозуміння із сусідами.
  • Проблеми з ЖЕКом чи ОСББ.

Звичайно ж, знаходячись у себе вдома, хочеться спокою та відпочинку, а не постійних проблем, тим більше якщо вони цілком вирішуються.

Телефонуйте нам прямо зараз і довірте це завдання нам! )

Ще стаття на тему поділ квартир тут…

Поділ об’єкту нерухомості може знадобитися якщо співвласники вирішили припинити спільне володіння об’єктом або власник (якщо він один) вважає раціональним дроблення своєї власності. Часто такі дії мотивовані вимогами ринку, оскільки продати приміщення меншої площі швидше та вигідніше, ніж «велику» нерухомість.

У результаті розділ об’єкта кожен співвласник (якщо є) отримає свій окремий об’єкт нерухомості. Наприклад, ви володіли 3-х кімнатною квартирою площею 120 кв. Після розподілу квартири ви будете власником двох однокімнатних квартир, кожна по 60 квадратних метрів. На нові квартири видаватиметься окремий техпаспорт за право власності (довідка з державного реестру речових прав на нерухоме майно).

Після цього майбутні власники зможуть зареєструвати документи на свою частину та розпоряджатися своєю квартирою на власний розсуд.

Які можуть бути варіанти поділу житлової будівлі чи приміщення?

Усі можливі варіанти поділу нерухомості в Україні регулюються будівельними нормами та правилами, що діють ДБН та законами України.

раздел недвижимости киев

Таким чином, можливе таке:

  • поділ житлового приміщення без порушення несучих конструкцій;
  • поділ приватного майна за допомогою порушення несучої системи.

У нашій статті можна ознайомитися з порядком та правилами поділу будинку в обох випадках.

У Цивільному кодексі України, а саме стаття 364, сказано таке. Дозволено кожному господареві спільної приватної власності отримати свою законну частку.Усі методи та способи поділу суворо регулюються Інструкцією про поділ власності, яка ще у 2007 році була розроблена Міністерством ЖКГ України. Основні пункти цього припису включають:

  • офіційна згода обох сторін на розділ, або рішення суду за відсутності згоди на мирне врегулювання ситуації, що склалася;
  • можливість, у технічному плані, поділити приміщення на окремі частини із збереженням усіх умов для комфортної та нормальної експлуатації своєї частини;
  • відсутність незаконних будівель на спільній земельній ділянці, а також не погоджену реконструкцію будинку. Завершити всі будівельні та ремонтні роботи можна буде після одержання права власності на свою частину, а також після її повного введення в експлуатацію;
  • будинок або будь-яка інша нерухомість, яка підлягає поділу, не повинна бути арештована, а також бути під заставою.

Якщо приміщення в багатоповерховому будинку, то виконання деяких вимог неможливе, тому що немає можливості дотриматися їх технічно.

Наприклад, обладнати другу ванну може бути просто неможливо, так як загальний план будинку не передбачає наявність двох таких кімнат у квартирі.

Поділ нерухомості за взаємною згодою

Якщо нерухомість буде ділитися з втручанням у несучі конструкції (ламаються стіни, прорізаються двері тощо).), то потрібно:

  • наявність висновку про можливість поділу нерухомості на частини відповідно до частки кожного співвласника;
  • розробити проект усіх робіт з реконструкції від початку та до кінця;
  • укласти договір на проектування та технічний нагляд;
  • подати заяву до ДІАМ (ДАБІ) про реєстрацію повідомлення про початок ремонтних робіт;
  • після закінчення всіх необхідних робіт з будівництва та ремонту, провести технічну інвентаризацію приміщень та виготовити на кожну частину технічний паспорт;
  • оформити декларацію щодо готовності об’єкта до експлуатації;
  • присвоїти поштову адресу для кожної частини будівлі;
  • зареєструвати майно у держреєстрі.

Поділ об’єкту нерухомості у Києві

Раздел объекта недвижимости в Киеве

Якщо поділ власності не вимагає втручання третіх осіб (суд та ін.), то для його законного провадження вам слід отримати документ, в якому описується параметри кожної частини спільного майна (найменування приміщень, їх площі тощо) та в якому вже вказані розміри нових часток.

Виготовити технічний паспорт на кожну окрему частину приміщення.

Якщо всі власники погоджуються на поділ майна, слід укласти договір та нотаріально його завірити.

При конфліктних та спірних ситуаціях знадобиться рішення суду з визначенням, як саме ділитися нерухомість. Які комусь відходять кімнати і т.д.

Державний реєстратор закриє справу (розділ) на весь будинок і відкриває два нові розділи на кожну частину будівлі.

При цьому Державний реєстратор закриє справу (розділ) на весь будинок і відкриває два нові розділи на кожну частину будівлі.

Подібні ситуації трапляються досить часто. Тому розділити житлове чи нежитлове приміщення між власниками краще за допомогою фахівців.

Звертаємо Вашу увагу, що у статті ми описали лише «класичний» спосіб поділу нерухомості на окремі об’єкти. У той же час є й альтернативні способи поділити нерухомість на дві чи три, поділити нежитлову нерухомість (офіс, магазин…) на окремі об’єкти. Більш детальну інформацію ви можете дізнатись по телефону або на безкоштовній консультації у нашому офісі.

Ми працюємо не тільки в Києві, але й в області, тому розділити свою нерухомість ви можете в містах: Бровари, Бориспіль, Буча, Вишеньки, Вишневе, Вишгород, Гатне, Гнідин, Гора, Гореничі, Горенка, Горенка, Гостомель, Зазим’я, Ірпінь, Калинівка, Княжичі, Козин, Красилівка, Крюківщина, Лісники, Новосілки, Нові Петрівці, Петропавлівська Борщагівка, Погреби, Проліски, Пухівка, Скибін, Софіївська Борщагівка, Старі Петрівці, Стоянка, Щасливе, Требухів, Ходонів, Ходонів Шевченка та ін.

Телефонуйте чи приходьте до нас в офіс!

+38(073) 499 54 40

+38(098) 908 77 76

+38(050) 697 78 54

Зв’язатися з нами

    Часті питання - Розділ об'єкта нерухомості

  • Що таке поділ об'єкта нерухомості?

    Розділ об’єкта нерухомості – це процедура, за якої об’єкт нерухомості поділяється на дві або більше частин (наприклад, квартири в багатоквартирному будинку, ділянки на земельній ділянці тощо).

    На скільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

  • Які документи потрібні для розподілу об'єкта нерухомості?

    Для поділу об’єкта нерухомості необхідно надати такі документи: свідоцтво про право власності на об’єкт нерухомості, технічний паспорт об’єкта нерухомості (якщо це споруда) та документи, що підтверджують право власності на нього.

    На скільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

  • Як відбувається поділ об'єкта нерухомості?

    Розділ об’єкта нерухомості відбувається шляхом оформлення висновку або проєкту з розділу нерухомості. Потім вносяться зміни до реєстру прав власності. Після цього кожен власник отримує свідоцтво про право власності на свій окремий об’єкт.

    На скільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

  • Які основні причини поділу об'єкта нерухомості?

    Основними причинами для поділу об’єкта нерухомості можуть бути бажання продати або передати у спадок лише частину об’єкта, а також необхідність вирішення спорів між власниками.

    На скільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

  • Які обмеження можуть виникнути під час розподілу об'єкта нерухомості?

    При розділі об’єкта нерухомості можуть виникнути обмеження на використання частин об’єкта, наприклад, земельну ділянку надто малою площею неможливо використовувати для будівництва.

    На скільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

  • На скільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    One Comment

    1. Ігор

      Раніше всі боролись за велику квартиру, а зараз це не раціональні трати. Навіть з’явився окермий вид діяльності – купувати великі квартири і ділити їх на декілька менших.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *