Приватизація земельної ділянки

приватизувати землю

Законодавство України передбачає що кожен громадянин України, який досяг 18-річного віку може абсолютно безоплатно отримати у власність земельну ділянку з державної та комунальної власності. Ба навіть більше – не одну, а шість  земельних ділянок для різних потреб, а саме:

  • а) для ведення фермерського господарства 
  • б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
  • в) для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
  • г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
  • ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
  • д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину у власність для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

Варто звернути увагу,  що під час воєнного стану вказані норми не діють і приватизувати можна лише землю, на якій знаходиться ваша нерухомість. 

Процедура приватизації земельної ділянки під будинком

  1. звернутися до відповідної організації за розробкою документації із землеустрою щодо встановлення/відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.
  2. після розроблення технічної документації із землеустрою відомості вносяться до Державного земельного кадастру. 
  3. подати заяву до місцевої ради  для прийняття рішення сесії про передачу у власність земельної ділянки. 

До заяви долучаються:

  1. копію паспорта заявника та довідку про присвоєння ІПН;
  2. технічну документацію із землеустрою;
  3. витяг з ДЗК;
  4. обмінний файл,який  створюється сертифікованим інженером-землевпорядником).
  5. зареєструвати право власності на земельну ділянку. 

Якщо ж у вас відсутні документи про право власності на будівлю, під якою ви хочете узаконити землю – спочатку необхідно оформити право власності на таку нерухомість 

Повноцінне відновлення приватизації землі відбудеться  після завершення воєнного стану. Тому якщо ви маєте намір приватизувати землю, яка не перебуває під вашою будівлею,  зараз саме час зайнятися пошуком відповідної земельної ділянки.

приватизувати ділянку київська областьПроцедура отримання у власність земельної ділянки буде легшою якщо така земельна ділянка перебуває у вашому користуванні у такому випадку ви звертаєтесь до землевпорядної організації та розробляєте технічну документацію на таку ділянку і вже з цими документами звертаєтеся у відповідний орган місцевого самоврядування з клопотанням про затвердження та передачу земельної ділянки у власність 

Якщо ж ви хочете приватизувати земельну ділянку яка не перебуває у вашому користуванні, то процедура ускладнюється тим що вам потрібно знайти вільну земельну ділянку. І хоча ви маєте право на приватизацію земельної ділянки в будь-якому регіоні України незалежно від місця вашої реєстрації, знайти вільну земельну ділянку доволі складно.

Якщо ж ви знайшли таку ділянку – визначаєтесь з цільовим призначенням земельної ділянки, її орієнтовними розмірами і подаєте клопотання до уповноваженого органу. Орган місцевого самоврядування зобов’язаний розглянути клопотання в місячний строк і надати або відмовити в наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою для відведення земельної ділянки.  

Як приватизувати земельний пай

В цілому оформлення права власності на земельну ділянку на підставі пайового сертифікату не відрізняється від звичайної приватизації. Треба пам’ятати що до 1 січня 2025 року треба обов’язково присвоїти кадастровий номер вашому паю інакше права на приватизацію будуть втрачені.

Якщо у вас є питання щодо приватизації землі телефонуйте та отримуйте безкоштовну консультацію за телефонами вказаними на сайті.

Зв’язатися з нами


    Часті питання - Приватизація земельної ділянки

    • Що таке безплатна приватизація землі та як вона працює?

      Відповідно до статті 121 Земельного Кодексу України громадянин має право на безоплатну приватизацію земельної ділянки на території України. Це означає, що держава передає вам землю у володіння безплатно, але процес передачі землі вимагає виконання низки платних робіт та підготовки документів.

      Наскільки стаття була корисною?

      Натисніть щоб оцінити!

      Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

      Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    • Як приватизувати землю у Києві та області?

      Алгоритм приватизації землі залежить від наявності на ділянці будівлі, що належить вам, або того, чи вільна ділянка від забудови. Загальна методика приватизації землі включає отримання дозволу на розробку проєкту землевідведення, геодезичне зімання ділянки, розробку технічної документації для відведення землі, погодження техдокументації, присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, подання документів на сесію відповідної місцевої радита реєстрацію права власності на земельну ділянку.

      Наскільки стаття була корисною?

      Натисніть щоб оцінити!

      Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

      Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    • Які документи необхідні для приватизації землі у Києві?

      Для приватизації землі у Києві необхідно підготувати пакет документів, що включає технічну документацію, результати геодезичних робіт, проєкт відведення земельної ділянки у власність тощо.

      Наскільки стаття була корисною?

      Натисніть щоб оцінити!

      Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

      Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    • Хто може допомогти у приватизації землі?

      Приватизація землі – це складний процес, що вимагає наявності знань та досвіду у цій галузі. Для вирішення цього завдання вам може допомогти наша компанія, яка містить в собі штат сертифікованих інженерів, геодезистів, юристів та інших фахівців.

      Наскільки стаття була корисною?

      Натисніть щоб оцінити!

      Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

      Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    Наскільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    2 Comments

    1. Василь

      Добрий день!
      Мені треба приватизувати земельний пай в києвській області. Мені сказали що щоб оформити пай потрібен кадастровий номер. Скільки це когтує і що для цього потрібно?

      1. admin_gbu

        Вітаємо, Василь!
        Дякуємо за запитання. Так ми можемо вам допомогти в цьому питанні. Вартість послуг буде залежати від спиціфіки ваших документів.
        Зв’яжіться з нами по вказаним нижче телефонам, або напишіть через форму під статтею.
        Будемо раді співпраці!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *