Інженер Технагляду в будівництві
Технічний нагляд за будівництвом має право виконувати лише сертифікований інженер технічного нагляду. Інженер технагляду – це очі та вуха замовника на будівельному об’єкті. Його головна місія – це боротися за якість робіт, що виконуються забудовником, і всіляко відстоювати інтереси власника об’єкта, що будується.
Інженери Технічного нагляду компанії ГлобалБуд Юкрейн – це досвідчені фахівці, які не тільки стежать за відповідністю виконуваних робіт за всіма нормами та вимогами ДБН, СНІП тощо, але й знають “тонкі місця будівництва”.
Вони знають, де зазвичай, будівельники халтурять чи просто розкрадають матеріал. Де монтажники в’яжуть арматуру меншого діаметра, щоб заощадити на матеріалах. Які роботи взагалі можуть не виконати, тому що потім все буде залито бетоном або зашито оздоблювальними матеріалами.
Технагляд підписує всі акти прихованих робіт. Тобто. він переконується і підтверджує те, що, наприклад, в стіни було закладено електричний кабель потрібного перерізу або було виконано шар гідроізоляції на фундаменті перед зворотним засипанням котловану і ще десятки робіт.
Також до обов’язків технічного нагляду входить перевірка кошторисної документації. Інженер перевіряє «економічну» частину будівельного проекту. Чи правильно розраховано вартість матеріалів, робіт, людських ресурсів.
У більш ніж половині випадків досвідчений технагляд знаходить «випадкові» помилки у розрахунках кошторисної вартості.
Слідкувати за дотриманням термінів будівництва також належить до обов’язків технічного нагляду.Він перевіряє ППР (план виконання робіт) і «допомагає» забудовнику та його будівельникам бути в тонусі.
Часто трапляються випадки, коли графіком будівництва передбачено закінчення робіт до настання холодів, проте забудовник не встигає виконати роботи в строк і продовжує будівництво після заморозків. Проблема в тому, що в технології будівництва не враховано виправлення на температурні перепади. Наприклад, до бетону не додаються спеціальні компоненти, які допомагають йому застигати при негативних температурах і не тріскатися. Або не передбачено обігрів приміщень, в яких виконуються штукатурні (оздоблювальні) роботи, внаслідок чого штукатурка просто обсипатиметься зі стін.
Якщо спробувати скоротити вище викладену інформацію, результатом діяльності технічного нагляду стає:
- скорочення фінансових витрат за будівництво;
- скорочення строків будівельних робіт;
- підвищення якості робіт
Проведення технагляду: порядок та правила
Технічний нагляд (ТН) за будівництвом починається з перших днів. На об’єкті розміщується «журнал технічного нагляду», в якому інженер ТН ставить позначки про дати візиту на будівельний об’єкт та тезовий виклад про виконану роботу.
Нагляд за будівництвом включає:
- контроль якості продукції, що поставляється для проведення робіт, а також якості матеріалів, деталей та виробів, що використовуються під час будівництва. Також можливий контроль за станом будівельної техніки;
- перевірка виконаних робіт на відповідність державним нормам та правилам;
- звіряння обсягу фактично виконаних робіт із проектною документацією;
- спільні перевірки об’єкта, що будується, з державними контролюючими органами;
- оцінка прихованих робіт (разом із підрядником);
- ведення обліку вже виконаних робіт, а також майбутніх етапів будівництва. Крім цього, окремо фіксуються виконані роботи, у яких було виявлено недоліки;
- зв’язок з підрядником та повідомлення йому інформації у разі неналежного виконання робіт чи постачання матеріалів невідповідної якості;
- підписання актів, складених на неналежно виконані роботи;
- спільна робота з комісіями з контролю споруд, окремих вузлів будівлі, матеріалів та обладнання, що використовується, на предмет відповідності технічним умовам.
Що можуть запросити у підрядника співробітники, які займаються технічним наглядом:
- чітке дотримання проектної документації та якісне виконання робіт;
- перервати будівельний процес, якщо буде помічено використання виробів, конструкцій та матеріалів, які не відповідають технічним вимогам;
- лабораторно випробувати використовувані матеріали та конструкції, перевірити обладнання;
- усунути дефекти, виявлені в результаті перевірки;
- призупинити монтажні роботи для складання акта прихованих робіт.
Технічний нагляд за будівництвом: від чого залежить ціна?
Для проведення технагляду за всіма правилами, у компаніях, які беруть участь у тендері, мають працювати лише сертифіковані співробітники. Відповідно до чинного законодавства, вартість таких робіт не повинна перевищувати 5.5 % вартості всіх будівельних робіт, що проводяться на об’єкті.
На ціну роботи може впливати:
- графік робіт;
- обсяг робіт, оскільки за площі об’єкта понад 500 м2 у процес мають вступати додаткові співробітники;
- класифікація об’єкта (житлова будівля, офісна будівля тощо);
- місцезнаходження майданчика, де проводитимуться роботи;
- повнота та якість проектної документації.
Виконання технічного нагляду відрізняється своєю складністю та відповідальністю, а також багато в чому залежить від фахівців, які беруться до її виконання. Тому найкращим рішенням буде звернутися до компанії ГлобалБуд Юкрейн, де працюють професіонали, які готові взятися за роботу будь-якої складності та обсягу.
Приходьте до нас в офіс або телефонуйте за вказаними нижче телефонами.
Тот кто не знает что такое технадзор и какие функции он выполняет не должен начинать строительство.
Без инженера технического надзора заказчик будет просто обворован строителями.
Его будут разводить от сметы до актов скрытых работ.
Технический надзор – это защищенные интересы заказчик, сэкономленные деньги и время.