Які випадки потребують оформлення права власності на квартиру?

Відповідно до законодавства України, оформити право власності на своє майно слід у 3-х випадках: після завершення будівництва, при зміні власника (при продажу квартири), а також, якщо виникає потреба змінити технічні параметри житла.

Як зареєструвати право власності на квартиру?

Зареєструвати право власності на квартиру у Києві можна через єдиний держреєстр, який почав працювати у 2016 році. Якщо необхідно зареєструвати право власності на житло, придбане на первинному ринку, потрібно подати запит реєстратору чи нотаріусу за допомогою ЦНАПу, сплатити збір, надати необхідний пакет документів, який залежить від кожної окремої ситуації.

Які випадки можуть вимагати повторної реєстрації права власності на квартиру?

Якщо ви вже займалися реєстрацією права власності на квартиру, після перепланування квартири слід пройти через неї ще раз, а також, якщо змінилися власники квартири.

Чи потрібно реєструвати право власності на квартиру, якщо немає планів ремонтних робіт?

Якщо у планах у власника не стоїть проведення будь-яких ремонтних робіт, які впливають на планування, то до початку подібних робіт нова реєстрація не потрібна. Але все-таки, якщо є можливість і бажання зайнятися цим питанням, краще зареєструвати право власності на квартиру, щоб не потрапити до рук шахраїв.

Які штрафи може бути накладено у разі порушення процедури реєстрації права власності на квартиру?

Порушення правил процедури реєстрації права власності на квартиру може спричинити накладення адміністративного штрафу. Розмір штрафу може змінюватись в залежності від характеру порушення та суми вартості житла. Крім того, у разі порушення процедури реєстрації права власності на квартиру можливі проблеми при продажу чи переоформленні житла у майбутньому. Тому, рекомендується завжди дотримуватися …