Система кондиціювання та вентиляції – використання у добре ізольованих будинках

вентиляция помещения

Ефективна, енергозберігаюча ізоляція будівлі ускладнює або унеможливлює вихід вологи назовні. Це може призвести до вологих стін зі зростанням плісняви, яка, з одного боку, пошкоджує будівельну тканину, а з іншого боку, є ризиком для вашого здоров’я.

Пасивні будинки, будинки з нульовим енергоспоживанням або будинки з додатковим енергоспоживанням настільки добре ізольовані, що простої вентиляції будівлі вже недостатньо, і ефективність будівлі значно знижується. У таких випадках у будівлі встановлюються системи кондиціювання та вентиляції.

Система кондиціювання та вентиляції – у чому різниця?

Різниця між кондиціонером та системою вентиляції полягає у впливі на вологість повітря. У системі вентиляції вологість повітря у приміщенні залежить лише від вологості зовнішнього повітря, тоді як у системі кондиціювання повітря можна встановити будь-яку вологість.

Кондиціонери можуть працювати без системи вентиляції. Однак поєднання вентиляції та кондиціювання повітря в одному пристрої має найбільше значення. Ми будемо раді проконсультувати вас, якщо у вас виникнуть будь-які питання щодо цього.

Системи кондиціювання та вентиляції – корисні у добре ізольованих будинках

кондиционер в доме

Система кондиціювання та/або вентиляції може бути корисною не тільки в пасивних, нульових або плюсових будинках, але й у кожному добре ізольованому будинку.Завдяки інтелектуальній рекуперації тепла повітря в приміщенні може обмінюватися без помітних втрат енергії, чого не можна сказати, наприклад, про ударну вентиляцію.

Особливо в таких приміщеннях, як кухні та ванні кімнати, де потрібна інтенсивна вентиляція, придбання вентиляційної системи може виявитися доцільним. У розумному домі ви можете керувати ним, навіть коли вас немає вдома. Таким чином, після повернення додому вас не чекатимуть “неприємні” сюрпризи. Ще одна причина покупки – якість повітря у приміщенні. За допомогою системи кондиціювання або вентиляції ви можете уникнути поганих запахів чи задушливого повітря у вашому будинку.

Однак повітря може бути густим не тільки у приміщенні, але й на вулиці, наприклад, якщо ви живете біля дороги або поряд із фермами. Системи кондиціонування повітря в кімнатах можуть допомогти утримати “духоту” зовні при провітрюванні і значно покращити якість життя.

Як вибрати кондиціонер

Для багатьох літо – найпрекрасніша пора року. Але пригнічує температура може стати і тортурами. Екстремальна спека заважає багатьом людям зосередитись протягом дня та ускладнює засинання вночі. Встановлення кондиціонера може допомогти. Тут ви можете дізнатися, що важливо, коли ви хочете встановити кондиціонер.

Встановлюєте кондиціонер самостійно? Що дозволено, а що ні?

Кому насправді можна встановлювати кондиціонери? Це залежить від обставин: Ви можете самостійно встановити невеликі, переважно мобільні кондиціонери, якщо у вас є деякі навички роботи з ручним інструментом.Інша справа з так званими спліт-блоками: ці високопродуктивні кондиціонери заборонено встановлювати самостійно. Із 2008 року за це можна навіть отримати штраф. Тому найкраще довірити цю роботу професіоналам. Ризики пошкодження будівлі під час необхідного буріння надто великі. Для введення в експлуатацію також потрібні спеціальні знання та спеціальні інструменти, тому рекомендується професійна експертиза.

Установка кондиціонера: Планування – це головне та основне

Перед встановленням кондиціонера потрібне ретельне планування. Спочатку необхідно визначити, скільки кімнат ви хочете кондиціонувати за допомогою системи. У конкретному вираженні це означає, що для підбору відповідного агрегату необхідно розрахувати навантаження на охолодження. Фахівець у галузі технологій кондиціювання зазвичай знає, що робити.

Мають значення такі фактори, як розмір приміщення, тип встановленої теплоізоляції, кількість електроприладів у приміщенні, площа вікон, орієнтація приміщення та, відповідно, кількість сонячного світла. Кількість людей, які зазвичай знаходяться в приміщенні, що охолоджується, також важлива для розрахунку. Залежно від результуючого навантаження на охолодження, вам слід придбати один кондиціонер або мульти-спліт-систему.

Точне визначення розмірів має сенс, оскільки дуже великий кондиціонер коштує невиправдано дорого. І не тільки в момент покупки, а й особливо згодом при експлуатації: зі збільшенням потужності охолодження збільшується споживання енергії. Однак слід передбачити невелику надмірну потужність – на випадок, якщо в приміщенні будуть зроблені зміни, які можуть підвищити вимоги до кондиціонера.

При виборі відповідного пристрою слід звернутися за порадою до фахівця. Кондиціонери мають переконувати насамперед ефективністю, а не лише ціною.

Кондиціонер з одним сплітом та мультиспліт: функціональні режими з першого погляду

Для стаціонарних установок багато хто вибирає установку кондиціонера спліт.Слід проводити різницю між односпліт-системами і мультиспліт-системами. У разі односпліт-систем у будівлі є лише один блок, тоді як у разі мультиспліт-систем їх кілька. Ці внутрішні блоки забезпечують випаровування холодоагенту, що подається під низьким тиском і тим самим охолоджують квартиру. В обох варіантах тепле повітря виводиться назовні через інший пристрій, а саме за допомогою конденсатора. Всі агрегати з’єднані між собою трубами з рідиною, що охолоджує.

Який кондиціонер вам потрібно встановити?

Якщо розмір приміщення достатньо, часто буває достатньо одного кондиціонера спліт-системи. Однак у звивистому житловому приміщенні такий агрегат може не забезпечити бажаного повітряного потоку. Тому мульти-спліт кондиціонери часто розумніші. Їхня велика перевага: на відміну від односпліт-установок, мультиспліт-установки дозволяють модернізувати кондиціонер згодом – наприклад, якщо ви вирішите охолоджувати з його допомогою більше житлових приміщень.

Можна, наприклад, встановити блоки для трьох кімнат, але вже прокласти труби для двох додаткових приміщень, до яких можна буде підключити згодом блоки, якщо охолодження вентиляторами там буде вже недостатньо. Якщо ви зважилися на таке розширення і вже встановили односпліт-систему кондиціонування, у вас є лише два варіанти: Ви можете придбати другу односпліт-систему або замінити існуючий пристрій багатоспліт-систему. У ретроспективі обидві альтернативи досить дорогі

До речі: що стосується основної функції кондиціонерів, то немає різниці між односпліт-і мультиспліт-блоками.Найголовніше – це якість зовнішнього блоку, оскільки він значною мірою відповідає за повітрообмін усієї системи.

Встановлення (монтаж) кондиціонера

установка кондиционера

Що ви повинні обов’язково врахувати: Мульти-спліт кондиціонери вважаються найбільш ефективним рішенням, коли йдеться про комфортний клімат у приміщенні. Однак установка такого кондиціонера часто вимагає дорогого та трудомісткого свердління у цегляній кладці. Свердління зазвичай необхідні для прокладання електричних ліній та ліній охолоджувальної рідини. При пробиванні стін слід бути дуже обережним, щоб уникнути пошкоджень. При необхідності рекомендується прокласти лінію для відведення конденсату назовні.

Щодо внутрішніх блоків систем кондиціювання не слід недооцінювати естетичний фактор: для забезпечення рівномірного охолодження, звичайно, бажано повісити внутрішній блок якомога центральніше, проте це часто виглядає не дуже привабливо для очей. Тому вам слід узгодити технічні проблеми та архітектурні умови. Можливо, ви не хочете розміщувати свій кондиціонер надто помітно на стіні, але в той же час він повинен виконувати свою функцію якомога ефективніше.

Залежно від умов, труби можуть бути майстерно заховані або їх кількість може бути зведена до мінімуму. В окремих випадках конструктивні умови не дозволяють встановити пристрій на стелі або стіні.

Перевірте дроти та труби

Щоб переконатися, що система кондиціювання повітря після встановлення функціонує належним чином, фахівці повинні спочатку перевірити лінії подачі рідини та всмоктування, а також електричні труби. Якщо вони не відповідають технічним стандартам виробника, кондиціонер може бути пошкоджений.Також важливо, щоб зовнішній та внутрішній блоки були підвішені на сто відсотків прямо. Якщо пристрої підвішені криво, конденсат може не зливатися належним чином. Труби між внутрішнім та зовнішнім блоками також не повинні мати перегинів, повинні бути достатньо ізольовані та очищені від бруду.

Якщо кондиціонер увімкнеться вперше після установки, все одно важливо попередньо перевірити щільність труб. Рекомендується використовувати вакуумний насос для відсмоктування повітря та вологи з лінії холодоагенту, а потім заповнити її холодоагентом.

Мобільні кондиціонери також актуальні

Спліт-кондиціонер занадто дорогий або занадто складний в установці? Нема проблем: ви також можете купити мобільний кондиціонер за менші гроші. Більшість пристроїв ефективно охолоджують та одночасно осушують повітря. Таким чином, ви зможете у найкоротші терміни створити приємний мікроклімат у приміщенні навіть у розпал літа. Ви також можете встановити мобільні кондиціонери самостійно. Однак, враховуючи іноді високе енергоспоживання таких пристроїв, перед покупкою варто провести широке дослідження.

Спроектувати систему вентиляції та кондиціювання для житлових та комерційних будівель вам допоможуть інженери компанії ГлобалБуд Юкрейн.
Телефонуйте нам!

+38(073) 499 54 40

+38(098) 908 77 76

+38(050) 697 78 54

Зв’язатися з нами

  На скільки стаття була корисною?

  Натисніть щоб оцінити!

  Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

  Оцінок поки немає. Оцініть першим.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *