Що таке ДБН та СНіП

Державні будівельні норми України

ДБН або Державні Будівельні Норми – це перелік обов’язкових для виконання під час проектування та будівництва норм погоджених відповідними органами містобудування та архітектури.

СНіП – це санітарні норми та правила їх також необхідно дотримуватись на всіх етапах від проектування до безпосереднього будівництва та експлуатації будівлі.

Наприклад, якщо ви збираєтесь отримати дозвіл на будівництво, вам необхідно розташувати будівлю на ділянці так щоб відстані до сусідніх ділянок та споруд були не менше ніж зазначені в відповідних пунктах ДБН. Якщо ж будівельні норми порушені, то будівництво вважається незаконним і такий об’єкт неможливо ввести в експлуатацію.

Що регулюють СНіП та ДБН?

Цими нормами регулюється вся містобудівна діяльність в Україні. Їх використовують для:

 • планування територій
 • проектування об’єктів архітектури
 • при формування проектної та технічної документації

Хто розробляє та затверджує будівельні норми?

Для затвердження змін або скасування ДБНів та СНіПів застосовують Єдину Державну Електронну Систему у Сфері Будівництва. Реєстрацію проводить Міністерство розвитку громад та тереторій.

Зміни вважаються такими що вступили в силу/ втратили силу з моменту проходження 90 днів з дати публікаціїї відповідної інформації на Будівельному порталі.

Чинні будівельних норми

діючі ДБН

Діючи ДБН в 2023 році:

Основні будівельні норми для будівництва на ділянці в Україні

Актуальна вимога до площі земельної ділянки на якій планується будівництво – 5 соток. Якщо ділянка менша то отримати дозвіл на будівництво буде неможливо. Однак для будівель зведених до 2015 року є спрощений спосіб як узаконити самобуд.

Також нормами визначена мінімальна відстань від будинку до меж земельної ділянки, до будівель сусідніх ділянок, до червоних ліній і так далі.

Якщо ваша нерухомість зведена з порушенням норм, то ситуація потребує аналізу спеціалістів. Звертайтесь до фахівців компанії ГлобалБуд Юкрейн.

Норми відступу від меж ділянки під час будівництва

ДБН зазначає наступні вимоги до відступів:

 • від червоної лініє до будинку що зводиться – 6 метрів
 • відстань до сусіднього будинку – 6 метрів мінімум
 • від межі ділянки до будинку – 3 метри.

В ДБН «Планування та забудова територій» та «Будівлі та споруди» більш детально визначаються вимоги до відстаней та пожежних розривів.

Сучасні вимоги до будівництва

Враховуючи актуальні труднощі та обраний Україною шлях до євроінтеграції, у сучасного будівництва є вимоги до:

 • енергоефективності;
 • захисту довколишнього середовища ;
 • людей що живуть або працюють в будівлі;
 • та інше.

Інженери та юристи компанії ГлобалБуд Юкрейн допоможуть вам з дотриманням всіх норм ДБН та СНіП на етапі проєктування та будівництва.

Звертайтеся до нас!

+38(073) 499 54 40

+38(098) 908 77 76

+38(050) 697 78 54

Зв’язатися з нами

  На скільки стаття була корисною?

  Натисніть щоб оцінити!

  Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

  Оцінок поки немає. Оцініть першим.

  One Comment

  1. Іван Миконенко

   Мені здається що побудувати будинок з дотриманням всіх ДБН не реально. Особливо коли ти будуєш в щільній забудові. Довколо старі будинки кі побудовані на межі з недотриманням відстаней. І все ти заручник обставин. Інколи ділянка замаленька щоб відступити 6-8 мітрів від сусіда…

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *