Що таке декларація на будівництво та навіщо вона потрібна?

Декларація на будівництво – це один із видів дозвільних документів, необхідних для початку будівельних робіт на території України. Вона призначена для оцінки можливих ризиків для громадян та матеріальних втрат, пов’язаних із будівництвом об’єкта.

Які документи необхідно надати під час подання декларації про початок будівельних робіт?

Для подання заяви на дозвіл на будівництво необхідно оформити та узгодити всю необхідну за законом документацію, пройти експертизу проєктної документації, укласти договір авторського та технічного нагляду за проєктом, укласти договір генпідряду, а також заповнити стандартну форму заяви.

Де можна перевірити інформацію про реєстрацію повідомлення про початок робіт?

Інформацію про реєстрацію повідомлення про початок робіт чи декларацію можна перевірити на сайті ДІАМ. Якщо декларація не була зареєстрована з якоїсь причини, то вам прийде відмова із зауваженнями, їх необхідно буде усунути та передати документи.

Які наслідки можуть виникнути за відсутності декларації про початок будівельних робіт?

Відсутність декларації про початок будівельних робіт може призвести до штрафів та зупинки будівництва, а також до знесення будівель та адміністративної відповідальності. Найчастіше без декларації про початок будівництва об’єкт не буде зареєстрований у державному реєстрі об’єктів нерухомості.