Поділ, об’єднання нерухомості, виділ частки з об’єкта нерухомого майна

поділ об'єднання виділення часткиЗараз особливо популярною є процедура поділу, виділу, об’єднання об’єкту нерухомості для того щоб характерестики такого об’єкта якомога більше відповідали потребам власника і були більш ліквідним.

Часто буває що, наприклад, продати дві однокімнатних квартири ніж одну трикімнатну вигідніше. Або здавати нежитлові площі під офіси та магазини зручніше як окремі об’єкти ніж одне велике приміщення.

Розберемось в термінах

Поділом нерухомого майна є комплекс інженерних та юридичних дій, в результаті яких замість одного об’єкта нерухомого майна утворюється два і більше нових. 

Об’єднання нерухомого майна – це комплекс заходів спрямованих на припинення існування двох окремих об’єктів нерухомості та виникнення замість них одного нового. 

Виділ частки з об’єкта нерухомого майна можливий щодо об’єктів нерухомого майна, що перебувають у спільній частковій власності. В результаті процедури виділу частки – частка яка виділяється стає новим окремим об’єктом нерухомого майна.

Чому замовники хочуть поділити нерухомість?

У власників великих об’єктів нерухомості часто виникає думка про поділ майна. Причини зазвичай наступні:

  • коли в одному будинку проживають декілька сімей, поділ будинку на два окремі дозволяє кожній родині отримати своє окреме житло. Окрім того такий поділ убезпечує від юридичних конфліктів щодо сплати комунальних послуг, податків на нерухомість, землю, порядку користування присадибною ділянкою.
  • менші за площею об’єкти нерухомості є більш ліквідними – їх легше продати 
  • маленькі об’єкти користуються більшим попитом серед орендарів. Частою є практика придбання великого приміщення поділ його на окремі офіси/магазини та здача їх в оренду.

Так, поділу підлягають і квартири, і офісні приміщення і будинки та нежитлові будівлі.

Розділити можна як дворівневу, так і звичайну квартиру або нежитлове приміщення на окремі об’єкти, а при необхідності перевести одну, або всі новостворені об’єкти з житлового в нежитловий фонд, або навпаки.

У результаті поділу (розділу) майна на кожен об’єкт нерухомості, отриманий в результаті такого видаються окремі документи про право власності. Наприклад, якщо особа володіє трикімнатною квартирою площею 120 кв.м., після поділу  вона стане власником двох однокімнатних квартир, кожна по 60 квадратних метрів. 

На нові квартири видаватиметься окремий техпаспорт та документ про право власності (довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).

Причини для виділу частки зазвичай аналогічні як і для поділу. Відмінністю є те, що виділ частки відбувається у випадку коли об’єкт нерухомості перед таким виділом частки перебуває у спільній частковій власності кількох осіб. 

Об’єднання квартир

Об’єднання квартир є актуальним для власників квартир, які  придбали ще одну квартиру вище або нижче поверхом, або поруч і об’єднують їх у одну велику. В той час як необхідність в об’єднанні нежитлових приміщень часто виникає у випадках коли для використання нерухомомості за певним цільовим призначенням площа об’єкта повинна відповідати законодавчо встановленим вимогам (наприклад, аптеки).

Основою для поділу, виділу частки, об’єднання нерухомого майна є ​висновок спеціаліста щодо технічної можливості поділу, об’єднання об’єкта (об’єктів) нерухомого майна або виділу частки з об’єкта нерухомого майна. 

Наша компанія має в своєму складі досвідчених інженерів, які готують відповідні висновки та досвідчених юристів які супроводжують процедуру поділу, виділу чи об’єднання, аж до моменту отримання нових документів про право власності. 

Що заборонено при поділі нерухомого майна?

Варто звернути увагу на наступне:

  • не допускається під час поділу, об’єднання або виділу надання одному співвласнику лише допоміжних приміщень або господарських (присадибних) будівель та споруд;
  • Визначення технічної можливості поділу, об’єднання або виділу щодо об’єкта нерухомого майна, що перебуває у спільній власності, проводиться за згодою всіх співвласників;
  • Не допускається, щоб у разі поділу об’єкта нерухомого майна або виділу частки з об’єкта нерухомого майна частини одного приміщення належали до різних новоутворених об’єктів.
  • До складу об’єктів, що утворилися в результаті поділу, об’єднання або виділу, повинні увійти всі приміщення об’єкта нерухомого майна, який підлягає поділу, об’єднанню або виділу.
  • Не допускається під час визначення технічної можливості поділу, об’єднання або виділу залишати приміщення, які не входитимуть до складу новоутворених об’єктів нерухомого майна.
  • Захисні споруди та споруди подвійного призначення поділу не підлягають.

Чому потрібно звернутись в нашу компанію?

Компанія GlobalBud Ukraine має багаторічний досвід щодо поділу, виділу і об’єднання об’єктів. Наші спеціалісти ретельно вивчають ваш запит для того щоб поділ, виділ чи об’єднання максимально відповідали побажанням та інтересам клієнта та були проведені точно, швидко і у відповідності до законодавства. 

Ми працюємо не тільки в Києві, але й в області, тому розділити свою нерухомість ви можете в містах: Бровари, Бориспіль, Буча, Вишеньки, Вишневе, Вишгород, Гатне, Гнідин, Гора, Гореничі, Горенка, Горенка, Гостомель, Зазим’я, Ірпінь, Калинівка, Княжичі, Козин, Красилівка, Крюківщина, Лісники, Новосілки, Нові Петрівці, Петропавлівська Борщагівка, Погреби, Проліски, Пухівка, Скибін, Софіївська Борщагівка, Старі Петрівці, Стоянка, Щасливе, Требухів, Ходонів, Ходонів Шевченка та ін.

Якщо у вас виникли питання або складнощі з самостійним здійсненням поділу, виділу чи об’єднання нерухомого майна звертайтеся в зручний для вас спосіб!

 

Зв’язатися з нами


    Часті питання - Поділ об'єкта нерухомості

    • Що таке поділ об'єкта нерухомості?

      Поділ об’єкта нерухомості – це процедура, за якої об’єкт нерухомості поділяється на дві або більше частин (наприклад, квартири в багатоквартирному будинку, ділянки на земельній ділянці тощо).

      Наскільки стаття була корисною?

      Натисніть щоб оцінити!

      Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

      Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    • Які документи потрібні для поділу об'єкта нерухомості?

      Для поділу об’єкта нерухомості необхідно надати такі документи: свідоцтво про право власності на об’єкт нерухомості, технічний паспорт об’єкта нерухомості (якщо це споруда) та документи, що підтверджують право власності на нього.

      Наскільки стаття була корисною?

      Натисніть щоб оцінити!

      Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

      Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    • Як відбувається поділ об'єкта нерухомості?

      Поділ об’єкта нерухомості відбувається шляхом оформлення висновку або проєкту з розділу нерухомості. Потім вносяться зміни до реєстру прав власності. Після цього кожен власник отримує свідоцтво про право власності на свій окремий об’єкт.

      Наскільки стаття була корисною?

      Натисніть щоб оцінити!

      Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

      Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    • Які основні причини поділу об'єкта нерухомості?

      Основними причинами для поділу об’єкта нерухомості можуть бути бажання продати або передати у спадок лише частину об’єкта, а також необхідність вирішення спорів між власниками.

      Наскільки стаття була корисною?

      Натисніть щоб оцінити!

      Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

      Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    • Які обмеження можуть виникнути під час розподілу об'єкта нерухомості?

      При поділі об’єкта нерухомості можуть виникнути обмеження на використання частин об’єкта, наприклад, земельну ділянку надто малою площею неможливо використовувати для будівництва.

      Наскільки стаття була корисною?

      Натисніть щоб оцінити!

      Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

      Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    Наскільки стаття була корисною?

    Натисніть щоб оцінити!

    Середня оцінка / 5. Кількість оцінок:

    Оцінок поки немає. Оцініть першим.

    Бланк диплома специалиста Канадей. Купили http://market-diplom.com/ дипломы магистра Струнино. Это может помочь вам получить преимущество на рынке труда и открыть двери для различных профессий. Однако хороший диплом п

    One Comment

    1. Ігор

      Раніше всі боролись за велику квартиру, а зараз це не раціональні трати. Навіть з’явився окермий вид діяльності – купувати великі квартири і ділити їх на декілька менших.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *